Preview 17. kola Fortuna Ligy: Spartak Trnava – Slovan Bratislava

Predzápasová analýza zápasu 17. kola Fortuna Ligy: Spartak Trnava - Slovan Bratislava

V rámci víkendového 17. kola domácej Fortuna Ligy nás v nedeľu čaká jeho najväčšie derby. Súboj Trnavy so Slovanom Bratislava mal vždy špecifickú príchuť najmä kvôli svojim fanúšikom. Rozhodne to však bude zaujímavý duel aj bez nich. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok. 

Rivalita Spartaku Trnavu so Slovanom Bratislava je tu s nami už dlhé roky a živia ju najmä fanúšikovské tábory oboch klubov, ktoré sa nemajú príliš v láske. Tieto zápasy vždy boli mimoriadne emotívne a nepredpokladáme, že by tomu malo byť teraz inak.

Do zápasu nastúpi, ako favorit Slovan Bratislava, ktorý sa osamostatnil na prvej pozícii Fortuna Ligy pred Dunajskou Stredou. Ani Trnava však na tom nie je úplne zle, keď červeno čiernym patrí piata priečka.

Skalp v súčasnosti najlepšie slovenského tímu by Trnavčanov určite potešil a s touto motiváciou preto aj do zápasu nastupujú.

Forma tímov

Ako sme už spomínali vyššie, Slovan Bratislava, je v tejto fáze súťaže jednoznačne najlepším mužstvom, ktoré môžeme v najvyššej slovenskej súťaži nájsť. Belasí sa dokázali osamostatniť na líderskej pozícii, keď pred Dunajskou Stredou majú trojbodový nások.

O ten by neradi prišli a taktiež by neradi prišli o víťaznú sériu štyroch vyhraných duelov za sebou.

Spartak Trnava je na tom o čosi horšie, no po zlej úvodnej fáze turnaja sa zdá, že výkonnosť Trnavčanov šla hore, čo odzrkadluje aj ich postavenie v tabuľke.

V tomto zápase však nejde častokrát o to, kto do neho v akej forme nastupuje, ale skôr o to, kto na ihrisku nechá srdce a predvedie skutočný, tímový výkon.

Najlepší útok ligy vs húževnatosť.

Slovan Bratislava vedie aj v gólových štatistikách, keď disponuje najlepším útokom ligy. Ten ťahajú najmä strelci brazílčan Rafael Ratao s ôsmimi gólmi a maďar Dávid Holman so siedmimi.

Belasí sú však vynikajúci aj v obrane, kde hráči na čele s brankárom Dominikom Greifom túto sezónu inkasovali len 9 krát.

Spartak Trnava mal vždy povahu húževnatého a bojovného mužstva. No a na tieto vlastnosti sa budú “Bílí andelé” spoliehať aj v tomto derby, kdtore naposledy skončilo výhrou Slovana.

Tip na výsledok

Slovan sa zdá byť v tejto fáze súťaže skutočne neporaziteľný, a preto tip na výsledok zápasu nie je pre nás až tak zaujímavý. Oveľa atraktívnejšia sa nám zdá stávka na počet gólov v zápase, keďže oba tímy disponujú pomerne slušnými útokmi.

Nebáli by sme sa preto staviť na to, že v tomto zápase padnú viac ako tri góly.

Predpokladané zostavy

Spartak Trnava: Rusov – Mikovic – Tumma – Gric – Turna – Cabral – Kolesar – Savvidis – Bukata – Yao – Yusuf

Slovan Bratislava:  Greif – De Marco – Bajric – Abena – Pauschek – de Kamps – Nono – da Silva – Holman – Daniel – Strelec