Preview 15. kola Bundesliga: Augsburg – Stuttgart

Sledujte predzápasovú analýzu 15. kola Bundesligy Augsbur - Stuttgart

Už 15. kolom tento víkend pokračuje nemecká Bundesliga, kde je boj o popredné miesta tabuľky túto sezónu oveľa viac vyostrenejší, ako tomu bolo v minulosti. Súboj o stred tabuľky zvedie aj Augsburg so Stuttgartom, ktorých od seba delí len jeden bod. Sledujte analýzu zápasu aj s tipom na výsledok. 

Po novom roku sa naplno rozbehla aj nemecká Bundesliga, v ktorej sme už dlhodobo zvyknutí na mimoriadne kvalitné zápasy. Podobne kvalitný duel určite zvedie aj Augsburg, ktorý bude hostiť na domácej pôjde Stuttgart.

Obe mužstvá túto sezónu predvádzajú pomerne solídne výkony, a preto im právom patria stredné priečky tabuľky. Ani jednému z nich to však určite nestačí, keďže by radi pomýšľali na pohárovú Európu, ktorá vždy znamená veľkú prestíž pre daný klub.

Priečky, ktoré ju zaručujú pritom nie sú až tak vzdialené, keďže Augsburgu patrí momentálne 10. priečka so stratou len 5 bodov na šiesty Union Berlín. Stuttgart sa nachádza na susednej 11. priečke a na spomínanú šiestu priečku stráca 6 bodov.

Forma tímov

Forma oboch tímov je túto sezónu, ako na husenkovej dráhe a striedajú lepšie zápasy s tými horšími. V posledných piatich zápasoch je však na tom o čosi lepšie Stuttgart a to aj napriek tomu, že z posledných dvoch duelov má za sebou dve prehry.

Práve výhra nad Augsburgom by ich však mohla nakopnúť. Augsburg v posledných piatich zápasoch dvakrát vyhral, dvakrát prehral a raz si tímy body rozdelili. Ako môžete vidieť z pohľadu formy tak ide o mimoriadne podobné mužstvá a tak v tomto zápase budú rozhodovať skôr detaily.

Útočná úderka Stuttgartu vs Tímový výkon

Ťahňmi Stuttgartu budú predovšetkým útočníci Silas Wamangituka Fundu, ktorý dovedna nastrielal 7 gólov a Rakúšan Sasa Kalajdzic s piatimi gólmi. Na druhej strane Augsburg sa bude musieť spoľahnúť na kompaktný a tímový výkon a to aj napriek mnohopočetnej maródke, ktorou si tím prechádza.

Tip na výsledok

Zápas Augsburg vs Stuttgart bude mimoriadne vyrovnaný a nás by rozhodne neprekvapilo, keby sa medzi týmito dvoma tímami zrodila remíza a to aj napriek tomu, že miernejším favoritom v totmo dueli je Stuttgart.

Oba tímy sú však známe aj tým, že v ich zápasoch padá pomerne veľké množstvo gólov, a preto by sme neváhali staviť si aj na to, že v zápase padnú dokopy viac ako tri góly.

Predpokladané zostavy:

Augsburg: Gikiewicz – Iago – Uduokhai – Pedersen – Oxford – Vargas – Strobl – Gruezo – Caligiuri – Niederlechner – Richter

Stuttgart: Kobel – Sosa – Kempf – Anton – Senzel – Mangala – Endo – Castro — Gonzalez – Kalajdzic – Wamangituka